Pasākumi 2017. gada februārī

  • PDF
  • Drukāt
  • E-pasts

 

Futbola turnīra ( 27.02.-03.03.2017.) rezultāti

1. vietā ar 11. vārtiem 6./8.d klase. Komandā: Ilze Apsīte, Aivita Amanda Puķīte, Elvita Amanda Puķīte.

2. vietā ar 10.vārtiem 8.klase. Komandā: Madara Zēmele, Huberts Bērziņš, Ralfs Liepiņš.

3. vietā ar 7. klase ar 9. vārtiem. Komandā: Atvars Naglis, Andis Rasmuss.

Galda tenisa ( 06.03.-10.03.2017.) rezultāti

1. vietā ar 930 saspēlēm Rolands Pintāns un Kristers Lāns 10.klase.

2. vietā ar 637 saspēlēm Madara Zēmele un Ralfs Liepiņš 8.klase.

3. vietā ar 436 saspēlēm Laura Vicinska 9.klase un Kisters Lāns 10.klase.

APSVEICAM!

 


Konkurss „Teātris mūzikā”

Katru gadu martā Sveķu skolā notiek Vidzemes un Latgales zonu speciālo skolu konkurss „Teātris mūzikā”. Konkursā skolēni izdzied un radoši attēlo latviešu un ārzemju autoru dziesmas. Konkursa dalībniekiem ir brīva izvēle - attēlot dziesmu atbilstoši tās videoklipam vai veidot savu interpretāciju.

Pirmo reizi šajā pasākumā piedalījās arī mūsu skolas skolēni :

Ivonna Marija Bite – 5d

Kristīne Volberga – 7d

Sintija Kozlovska – 5d

Dāvids Dedzis – 5d

Emīls Vestbergs – 5d

Mairis Zavadskis - 6d

Desmit  kolektīvu konkurencē izcīnījām 3.vietu, guvām  daudz pozitīvu emociju un motivāciju turpmākam darbam.


Mūzikas skolotāja Anita Reinerte

 


24. februārī Mazsalacā skolas vokāli instrumentālais ansamblis skolotājas A. Reinertes vadībā piedalījās Latvijas izglītības iestāžu vokāli instrumentālo ansambļu, instrumentālo kolektīvu un popgrupu festivālā – konkursā "No baroka līdz rokam". Startējām veiksmīgi, iegūstot 2.pakāpes diplomu ļoti nopietnā konkurencē.

Apsveicam!

 


 

Latvijai 100
“Es mācēju danci vest...”

Turpinot gatavoties Latvijas valsts simtgadei, 23. februārī skolas zālē notika danču vakars, kurā 5. – 12. klašu skolēni tika iepazīstināti ar latviešu tautas dejošanas tradīcijām.

Vakara pirmajā daļā savu dejas prasmi rādīja mūsu viesi – Valmieras Valsts ģimnāzijas deju kopas “Pērkonītis” dejotāji. Viņi izdejoja XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XIV Deju svētku, kas notiks 2018. gada vasarā, deju lieluzveduma “Māras zeme” dejas. Kārtējie Dziesmu un deju svētki norisināsies Latvijas valsts simtgades svinību zīmē.

Vakara turpinājumā draudzīgā un jautrā gaisotnē notika mūsu skolas jauniešu un deju kopas “Pērkonītis” dejotāju sadancošanās, kurā ikviens dancotgribētājs varēja izdejot tādus latvju dančus kā “Einam, šeinam”, “Oira”, Cūkas griķos”, “Plaukstiņpolka” u.c.

Paldies visiem, kuri piedalījās un atbalstīja šo  danču vakaru! Īpašs paldies pulciņu skolotājām Uldzei Strazdiņai un Līgai Grāpēnai!

Direktora vietniece Ina Kursīte


 


 

 

Vecāku nedēļa

Šajā mācību gadā Vecāku nedēļa notika no 20.februāra līdz 24. februārim. Vecākiem bija iespējams piedalīties mācību stundās, ārpusstundu aktivitātēs, tikties ar atbalsta personālu, pedagogiem un skolas administrāciju.

Paralēli tam notika vecāku vadītās audzināšanas stundas un nodarbības. Paldies  vecākiem par  piedalīšanos Vecāku nedēļā! Īpaši vēlos pateikties tiem, kuri vadīja nodarbības.

Rudīte Actiņa stāstīja par pārdevējas profesiju, kopīgi ar 1. – 1. klases skolēniem veica praktisko darbu – locīja kūku kastītes, kā arī visi piedalījās kulinārijas produkcijas degustācijā. 1. – 2. klases skolnieces Karlīnes mamma Vineta Volde sniedza ieskatu bērniem par dārza darbiem pavasarī. Skolēni paši iesēja kastītēs samtenes, kreses, maurlokus un zemenes. 2. klasē Vineta Brokāne vadīja radošo nodarbību ,,Dekupāža”.  Skolēni mācījās strādāt ar salvetēm un stikla traukiem. Vēl 2. klases skolēni iepazinās ar mežstrādnieka profesiju. Āra tētis Sandijs Mežiels bija atnesis šai profesijai raksturīgos darba instrumentus, iepazīstināja ar tiem skolēnus. 3. klases skolēni tika iepazīstināti ar darba iespējām  un dzīvi Anglijā. Par to paldies Parisas mammai Liānai Upesjurei. 4. klases skolēni tika iepazīstināti ar pavāra profesiju. To veica Danielas mamma Dace Liasovska. Stundas noslēgumā skolēni paši izgatavoja pankūku mīklu, cepa plānās pankūkas un, protams, mielojās ar tām. Vēl 4. klasē notika nodarbība, kurā piedalījās Gunita Šīrante, mūsu skolas absolvente, kura pastāstīja par savu aizraušanos ar sportu. Visi bija pārsteigti, uzzinot, ka Gunita, piedaloties dažādās sacensībās, ir nopelnījusi 110 medaļas un kausus, 180 diplomus. Lai Tev veicas, Gunita! 1./2. d klasē Daniela mamma Marina Mihailova pastāstīja par savu darbu Vidzemes slimnīcā, bet Daniela tētis Dmitrijs Barkovs runāja par savu darbu Valmieras stikla šķiedras rūpnīcā. Interesanta bija 3./4. d klases skolēnu viesošanās SOS ciematā pie Edgara, kur tikās ar Inesi Tonni, kura viesmīlīgi visus iepazīstināja ar Edgara māju, kurā viņš dzīvo. 1./3.f, 4./8.e un 5./7.f klases skolēni tikās ar Markusa mammu Ligitu Preimani, kura pastāstīja par piensaimnieka profesiju, kopīgi visi degustēja piena produkciju.1./3. c un vidusskolēnus apciemoja Ievas un Ances tētis Artis Lapiņš, rādot prezentāciju par profesiju – kokvedējs. Tas bija interesants stāstījums par meža apsaimniekošanu, kopšanu un kokmateriālu realizāciju. 5./6. d klases meitenēm notika saruna ar Lindu Pelši par tikai meitenēm aktuāliem jautājumiem. 8. klases skolēni tikās ar Paulas mammu Liānu Upesjuri un vecmāmiņu Annu Upesjuri. Kopīgi tika pārrunāts par darba pieredzi Anglijā, par dārzkopības jautājumiem un ar to saistītiem jautājumiem. 9. klasē  Mika tētis Juris Avdejevs runāja ar skolēniem par savu darba pieredzi, strādājot Zemessardzē.

Visas tikšanās bija ļoti interesantas un izglītojošas. Cik dažādi esam katrs no mums, tik dažādas ir mūsu intereses. Paldies internāta skolotājām par sadarbības veidošanu ar vecākiem! Gaidīsim nākošās tikšanās!

Direktora vietniece Ina Kursīte

 

 


 

Mana novada teika

22. februārī 1. – 4. klašu skolēni sanāca uz pasākumu, veltītu Latvijas simtgadei „Mana novada teika”. Skolēni atnāca ar mājās sagatavotajām teikām, ko kopā ar vecākiem, citiem ģimenes locekļiem meklēja grāmatās, internetā, rakstīja un ilustrēja tās. Skolēni pastāstīja  kādā novadā dzīvo, kādu teiku  ir atveduši uz skolu, kas no ģimenes locekļiem palīdzēja veikt darbiņu. Savus darbiņus skolēni izvietoja pie Latvijas kultūrvēsturisko novadu nosaukumiem. Visvairāk darbiņu tika Vidzemei. Diviem skolēniem bija teikas no Kurzemes, diviem – no Zemgales. Viena teika nāca no Latgales.

Skolēnus, pedagogus un skolēnu vecākus ar saviem priekšmetiem iepriecināja skolas instrumentālais ansamblis. Paldies skolotājai Anitai Reinartei.

Internāta skolotājas saka paldies arī tiem vecākiem, kas atbalstīja, palīdzēja saviem bērniem veikt šo darbiņu. īpašs paldies:

1. – 2. klase:

Lindas Gailītes ģimenei

Gintas Glāznieces ģimenei

Pauļa Reinalda ģimenei

2. klase:

Āra Mežieļa ģimenei

Artūra Ašmaņa ģimenei

Ritvara Hāna ģimenei

3. klasei:

Reiņa Brūveļa ģimenei

Melisas Slaidiņas ģimenei

Amandas Negerejas ģimenei

Letīcijas Vandas Graubicas ģinenei

Ances Āboliņas ģimenei

4. klasei:

Artūra Bērta ģimenei

Jāņa Liniņa ģimenei

Annas Marijas Tukišas ģimenei

1./2.d klasei:

Nika Daniela Vimbas ģimenei

3./4.d klasei

Pētera Roguļa ģimenei

Laura Vītola ģimenei

Sindijas Mūrnieces ģimenei

Daniela Rakecka ģimenei

1. – 4. klašu internāta skolotāju MK

 


 

 

Badmintona turnīra (13.02. – 17.02.2017.) rezultāti

1. vietā ar 506 saspēlēm Huberts Bērziņš un Raivis Gončaruks. 8.klase.

2. vietā ar 326 saspēlēm Elvita Driķe un Valters Rutko. 12. klase.

3. vietā ar 317 saspēlēm Elīza Geiduka un Kristaps Evarsons. 8. un 5./7.f klase.

Florbola turnīrs (13.02. – 17.02.2017.) rezultāti

1. vietā ar 16 gūtiem vārtiem 6./8.d klase. Komandā: Līga Meļķe, Mairis Zavadskis, Aivita Amanda Puķīte.

2. vietā ar 11 gūtiem vārtiem 11. klase. Komandā: Agnija Leišavniece, Kristīne Bistrova, Arnis Stirāns.

3. vietā ar 10 gūtiem vārtiem 6./7.c klase. Komandā: Anda Kesenfelde, Dmitrijs Kuriševs, Jānis Bokta.

 


 

“Ēnu diena” LNS

Kā tradīcija, arī šogad 16. februārī 8., 10.-12.klašu skolēniem bija iespēja viesoties LNS un iepazīties ar tās darbību.

LNS mūs sagaidīja un gides pienākumus pildīja mūsu skolas absolvente un Jauniešu centra darbiniece Kristīne Krista Magone. Skolēni tika iepazīstināti ar LNS Surdotehniskās palīdzības centru, LNS Rehabilitācijas centru. Saņēmām vērtīgu informāciju par iespēju saņemt valsts apmaksātos surdotehniskos palīglīdzekļus, kas atvieglo vājdzirdīgu un nedzirdīgu cilvēku komunikāciju un orientēšanos skaņu pasaulē.

Ekskursija turpinājās LNS mītnē, kur tikām iepazīstināti ar darbiniekiem un viņu veikto darbu.

Izglītojoša bija tikšanās ar nedzirdīgajiem dažādu profesiju pārstāvjiem. Raitis Ozols pastāstīja par automehāniķa amatu. Skolēniem liels pārsteigums bija, ka par floristu strādā arī vīrieši. Ar florista profesijas darbu mūs iepazīstināja Aldis Ādamsons. Šuvējas profesiju un sava SIA “Poga Rotā” izveidi un darbību prezentēja Madara Indriksone.

LNS Jauniešu centra vadītājs Kristaps Legzdiņš iepazīstināja ar Jauniešu centra mērķiem, uzdevumiem un komandu, kā arī ar tā turpmākās darbības plānu 2017. gadā. Skolēni guva informāciju par Baltijas nedzirdīgo jauniešu festivāliem, dažādām tematiskajām ballītēm, foto un video kursiem, Latvijas nedzirdīgo filmu festivālu, dalību jauniešu nometnēs ārpus Latvijas robežām.

Pasākuma noslēgumā tikāmies ar LNS prezidentu Edgaru Vorslovu un tika saņemti apliecinājumi par piedalīšanos šajā LNS iepazīšanas procesā.


Skolotājas D.Lediņa un I.Juste

 

 


 

 


SKOLAS MIS 2017- MADARA ZĒMELE
SKOLAS MISTERS 2017 –
RAIVIS GONČARUKS
APSVEICAM!

Paldies Ancei Lapiņai, Ingaram Matutim, Herbertam Misam, Elīzai Geidukai, Danielai Krilovai, Atvaram Naglim un Viktoram Kņazkinam par piedalīšanos konkursā!

Paldies visiem, kas piedalījās pasākuma organizēšanā!

Administrācija

Mis un Misters 2017

Šogad skolā Valentīndienu atzīmējām ar konkursu „Mis un Misters 2017”.

Konkursam pieteicās 5 meitenes un 5 zēni. Konkursa dienā par Mis titulu cīnījās:

Elīza Geiduka 8. klase

Madara Zēmele 8. klase

Daniela Krilova 9. klase

Ance Lapiņa 11. Klase

Par Mistera titulu cīnījās:

Atvars Naglis 7. klase

Raivis Gončaruks 8. klase

Herberts Misa 9. klase

Ingars Matutis 12. Klase

Viktors Kņazkins 12. Klase

Pasākumu vadīja Elīna Pudža un Rolands Pintāns.

Konkursa dalībniekus vērtēja: skolas direktors Andris Tauriņš, dir.vietn.audz. darbā Ina Kursīte, vizāžiste Kristīne Beķe un skolēnu domes pārstāvis Huberts Bērziņš.

Žūrija vērtēja dalībnieku tērpa izvēli, stāju , erudīciju un zināšanas, praktiskās iemaņas un dejotprasmi.

Katrs konkursa dalībnieks bija sagatavojis prezentāciju par sevi, savu ģimeni, saviem sasniegumiem un mērķiem. Prezentācijas noslēgumā katrs izteica savu vēlējumu skolai.

Visi konkursa dalībnieki bija sagatavojuši priekšnesumus – teātri, melodeklamācijas, mēmo kino, deju.

Pēdējais uzdevums dalībniekiem bija „Veiksme. Intuīcija.Prāts.”. Katrs dalībnieks izlozēja 3 jautājumus par interesantām un aktuālām tēmām.  Bija arī atjautības uzdevumi.

Pasākuma laikā skatītājiem bija iespēja izvēlēties savu simpātiju.

Kamēr žūrija skaitīja iegūtos punktus un noskaidrja  Mis un  Mistera titula īpašniekus, skatītājus priecēja vokāli instrumentālā pulciņa dalībnieki ar priekšnesumiem.

Rezultāti:

„Mis un Misters 2017.” – Madara Zēmele un  Raivis Gončaruks

2. vieta – Ance Lapiņa un Ingars Matutis

3. vieta – Elīza Geiduka un Herberts Misa

Pateicība par piedalīšanos Danielai Krilovai, Atvaram Naglim un Viktoram Kņazkinam.

Liels paldies vizāžistei Kristīnei Beķei, kura brīvprātīgi piekrita sapost konkursa dalībnieces.

Īpašs paldies pedagogiem:  Līgai Grāpēnai, Uldzei Strazdiņai, Guntai Bulmeistarei, Līgai Lācei, Pārslai Bebrei, Indrai Vītolai, Inai Bankavai, kuri palīdzēja un atbalstīja konkursa dalībniekiem sagatavoties dalībai konkursā. Uzslavas Ances Lapiņas ģimenei par atbalstu Ancei.

Paldies vokāli instrumentālā pulciņa dalībniekiem un vadītājai Anitai Reinertei.

Int. Sk. B. Šēnberga

 


 

Latvju danču mācīšanās “Es mācēju danci vest...”

Gaidot Latvijas simtgadi, 8. februāra pēcpusdienā jaunāko klašu skolēni kopā ar savām skolotājām pulcējās zālē, lai apgūtu latvju danču jeb folkloras deju pamatsoļus un deju norises. Sadancošanā skolēni mācījās viegli apgūstamus, vienkāršus un jautrus latvju dančus.

Danči, līdzīgi kā tautasdziesmas, ir mantoti no tautas un izdzīvojuši gadu simtus, protams, attīstoties un nedaudz pārveidojoties.

Pēcpusdienu vadīja tautisko deju pulciņa vadītāja Uldze Strazdiņa, muzikālo pavadījumu ar akordeonu nodrošināja muzikālās ritmikas skolotāja Līga Grāpēna.

Paldies visiem dejotājiem, kuri ar patiesu aizrautību iesaistījās kopīgā sadancošanā.


Internāta skolotāju MK vadītāja L.Zakrevska

 

 


 

Atklātās kombinētās svešvalodu (angļu valoda, krievu valoda) olimpiādes vidusskolā 2017 rezultāti šeit.


 


 

Tikšanās ar  skolas absolventu Armandu Hildebrantu

2017. gada 7. februārī mūsu skolā viesojās 9. klases absolvents Armands Hildebrants. Viņš vadīja karjeras stundu pamatskolas un vidusskolas klasēm.

Armands pēc 9. klases beigšanas mācības turpināja Kuldīgas ģimnāzijā klasē ar matemātikas novirzienu. Tagad Armands mācās 12. klasē. Viņš pastāstīja, ka lielāko daļu mācību satura apgūst, izmantojot surdotulka pakalpojumu. Mācīties nav viegli. Liela nozīme ir mērķtiecībai un apzinīgai attieksmei pret mācībām. To Armands novēlēja arī mūsu skolas skolēniem.

Armands dzirdīgo klases un skolas biedru vidū jūtas labi, ir atbalstīts. Tas ir tādēļ, ka viņš jau mūsu skolā bija sabiedrisks un aktīvs. Tagad, mācoties ģimnāzijā, Armands pilnveido sadarbības un komunikācijas prasmes. Viņš darbojas Skolēnu domē, pats organizē un piedalās pasākumos.

Armandam ģimnāzijā noder mūsu skolā gūtās zināšanas. Mācībās viņš izmanto pamatskolā izstrādātos mācību pierakstus. Par to Armands ir pateicīgs mūsu skolotājām!

Nobeigumā Armands novēlēja mūsu skolas skolēniem apzinīgi mācīties, prast izvērtēt intereses veiksmīgas karjeras veidošanā, lietderīgi pavadīt brīvo laiku, būt aktīviem skolas un ārpusskolas pasākumos.

Internāta skolotāja Gunta Bulmeistare

 

 


 

„DRAUDZĪGAIS AICINĀJUMS 2017” IR NOSLĒDZIES!

1.februārī bibliotēkā notika akcijas „DRAUDZĪGAIS AICINĀJUMS 2017” noslēguma pasākums, kurā savus dāvinājumus prezentēja 3d, 4., 5., 5./7.d, 6.,7., 8., 9. klase un vidusskolas klases. Dāvinājumus atbalstīja arī klašu skolotāji. Paldies viņiem!!!

Individuālie dāvinātāji – Ģirts Jansons (1.d), Paula Actiņa (1.-1.), Toms Zoldners (1.-1.), Armands Apinis (1.-2.),Daniels Semerovs (3.d), Artūrs Bērts (4.), Kristīne Lezdiņa (4.d), Ivonna Marija Bite (5.d) un Beatrise Biezbārde (6.kl.). Paldies viņiem un viņu vecākiem!

Skolas bibliotēkas krājumi tika papildināti ar interesantām, izzinošām, krāsainām grāmatiņām un spēlēm.

Paldies visiem skolas darbiniekiem, kuri dāvinājuši savas grāmatas un žurnālus.


Skolēnu Dome
Bibliotekāre Anita

 


 

BIBLIOTĒKAfebruārī...

•) Izstādes „Sveču diena” un „Meteņu diena”

•) „Valentīna dienā...” – 13. – 17.februāris

•) 21. februāris – Starptautiskā Dzimtās valodas diena

•) Prāto! Domā! Risini! – mīklas un jautājumi februāra aktualitātēm

•) Akcija „Draudzīgais Aicinājums 2017...” noslēgums – 1.februāris

•) Jaunāko grāmatu izstāde

•) Lasīšanas pēcpusdienas 5. – 12.klasei (otrdiena, plkst. 17.00)

•) Skolotājas Ievas Lūsītes gleznu izstāde „10 centimetri dzijā”